עדכונים והודעות 1.5.18

קצת לפני שבת • 1/5/2018 כניסות

עדכון בנושא פסי ההאטה בשער היישוב

תושבים יקרים,

בעקבות פניות שהתקבלו במהלך השבועות האחרונים אנו רואים לנכון להסביר את נושא פסי ההאטה בכניסה ליישוב, וכן את פעילות ההנהלה בנושא בימים אלו.

בשנים האחרונות אירעו בתמרת מספר תאונות בשער, שתיים מהן במהלך השנתיים האחרונות.

תמרת מבוטחת בביטוח צד ג', עלות ההשתתפות העצמית בכל הפעלה של הביטוח עומדת על כ – 12,500 ₪, וזאת בלי לקחת בחשבון שעות עבודה והליכים משפטיים, כולל תביעות אזרחיות.

לצערנו, תושבים ואורחים רבים חוצים את השער במהירות גבוהה, או מנסים, בשעות שהשער סגור, להיצמד לרכב שלפניהם ולחסוך כך את הטלפון לשער.

פעולות אלה, מלבד היותן כרוכות בנזק כספי הנן בעיקר סכנת נפשות, ולא ניתן להבטיח כי תאונה בעתיד לא תהיה כרוכה גם בנפגעים בנפש ולא רק נזק ברכוש.

לכן, לאחר דיונים בנושא בהנהלת היישוב, ובהתייעצות עם החברה המתקינה את הפסים, הוחלט להתקין משני צדי השער שלושה פסי האטה כששני הראשונים אמורים להאט את מהירות הרכב ל 20 קמ"ש, והשלישי ל – 10 קמ"ש. זאת במטרה לשמור על בטיחות העוברים במחסום.

לאחר התקנת הפסים התקבלו פניות ותלונות של תושבים בנושא, שהתייחסו הן לאי הנוחות הרבה שגורם המכשול, והן לעובדה שחלק הנהגים מתקשים לייצב את רכבם לקראת השער, לפני פתיחתו.

לאור זאת, הוחלט להסיר בשלב זה את המכשול הגבוה בכניסה וביציאה מהיישוב ולקבל ייעוץ נוסף למציאת הפתרון אשר ישלב באופן מיטבי הגבלה של מהירות הנסיעה תוך הפחתת אי הנוחות לעוברים.

עד השלמת התהליך אנו מבקשים מהנהגים לשתף פעולה, ולנהוג בזהירות באזור השער.

על התקדמות התהליך נעדכן בהמשך.

בברכה,

הנהלת תמרת.

ל"ג בעומר

מחר יתקיימו ביישוב מדורות ל"ג בעומר.
אנו מבקשים לקיים מדורות רק במקומות המוגדרים לשם כך, ובתיאום מראש.

אנא הקפידו על הבטיחות, ועל נוכחות מבוגר בכל מדורה ולאורך כל משך הפעילות.

כמו כן יש לוודא הימצאות אמצעי כיבוי בשטח המדורה.

חג שמח ובטוח לכולנו!

סרטון רשות הכבאות לחץ כאן