קצת לפני שבת 18.10.18

קצת לפני שבת • 17/10/2018 כניסות

שבת שלום לכל בית תמרת

🐵 🐠 🐢

בקרוב בתמרת

פתיחת תצוגת חפירות שמרון בתמרת
לאחר הקמת מרכז המחקר והאחסון של עתיקות שמרון וכן משרד המשלחת באביב האחרון, מוקמת בימים אלו התצוגה הקבועה של חלק מהעתיקות בתוך המרכז הקהילתי. עיצוב התצוגה הופקד בידיה של חברתנו נורית קולקר, והוא יכלול פריטי עתיקות, כיתוב דברי הסבר להם, פוסטרים מדעיים, וכן צילומים מתוך הפעילות הארכיאולוגית והקהילתית.
עם השלמת ההכנה יתקיים אירוע פתיחה לתצוגה ביום שני הקרוב, 22 באוקטובר בשעה 17:30 במרכז הקהילתי בתמרת, בהשתתפות ראשי משלחת החפירות ואורחים.
כל התושבים מוזמנים!

חג מעלות 27.10.18


נפגש בשעה 18:30 ביציאה לכיוון תימורים הישנה

הנהלה ומזכירות

אזכרה לרמי מנור ז"ל
חלפה שנה לפרידתנו הכואבת מיקירנו האהוב רמי מנור ז"ל
אזכרה תתקיים ביום שישי יז בחשוון 26.10.2018 בשעה 10:30 בבית העלמין בתמרת.
מוקירי זכרו מוזמנים.

משולחן ההנהלה:

עדכון בנושא ההרחבה

  1. בתחילת אוקטובר נתקיימה פגישה חשובה לקידום ההרחבה, בה השתתפו מהנדס המועצה, ראש המועצה - אייל בצר, ישי רובין ממשרד השיכון, ויועצי תמרת המשפטיים, מנהל הפרוייקט - שלמה ליעד, ונציגי תמרת - אהוד קליין יו"ר הועד, אורית הראל והדס שקד. מטרת הפגישה הייתה להאיץ ולסלק מכשולים ואי הבנות בדרך להתנעת השיווק של מגרשי ההרחבה באמצעות רשות מקרקעי ישראל - בעלת הקרקע. הוסכם על סיום, תוך ימים, של תהליך החתימה על כול ההסכמים שבין המועצה כמפתחי התשתיות לבין משרד השיכון – בנוכחות תמרת כמייצגת המתישבים בהרחבה.
  2. תמרת הגישה למועצה ולמשרד השיכון את בקשתה לסדר המכרזים שהיא שואפת לבצע: 50 מגרשים (22 קטנים, 28 גדולים) בשלב ראשון – להרשמה והגרלה עם ועדת קבלה. 45 מגרשים גדולים בשלב שני – כשלושה חודשים אחרי תום המכרז הראשון. מכרז שלישי על 30 המגרשים הנוספים - המשלימים את כל השלב הראשון ל-125 מגרשים, כשלושה חודשים לאחר תום המכרז השני. אנו מקווים שבקשותינו תאושרנה.
  3. המועצה נרתמה לסייע בקידום ההרחבה, שולמו באמצעותה מקדמות לחברת החשמל, וקודמו תשלומים למתכנני ההרחבה.
  4. אנו ממתינים להחלטת רמ"י על מועד פרסום המכרז הראשון, מופעל על ידנו לחץ גדול על המועצה, והמועצה פועלת בנמרצות מול המוסדות. נקווה שהמאמצים יישאו פרי, וננצח את הבירוקרטיה.
  5. ישנה תחושה שזו שעת רצון, לפני הבחירות המוניציפליות ולפני הבחירות ב-2019 במישור הלאומי, שתהיה תזוזה במשרד השיכון וברשות מקרקעי ישראל לטובת מימוש מוקדם של ההרחבה הקהילתית בתמרת.

מערכת קריאה המים מרחוק בישוב

מערכת הקריאה מרחוק של מדי המים פועלת בתמרת בהצלחה מרובה מאז חודש ינואר 2018.

רבים מהתושבים כבר זיהו באמצעותה נזילות ודליפות, ואחרים קבלו התראות על חריגות ופריצות בעיקר בגינות וסביבת ביתם.

המערכת קוראת את צריכת המים מספר פעמים בשעה – ואוגרת את הנתונים במדי המים עצמם, ברמת דיוק של ליטר בודד לשעה.

מדי שש שעות משודרת הכמות שהצטברה בשש השעות למרכז הנמצא מעל הבריכה ומעברת אינטרנטית למחשבים המורשים בגישה למאגר הנתונים, מחשבי מנהל האגודה, המזכירות והנהלת החשבונות.

עופר הופמן בתיאום עם חברת מדי ורד, ספקית המערכת, פועלים ליצירת אפליקציה אשר תאפשר לכל צרכן שירצה בכך לצפות בתפקודי המערכת הפרטית שלו באמצעות הטלפון הסלולרי. עוד חזון למועד- אך זה יקרה.

תושבים שחשים שצריכת המים שלהם גבוהה מהרגיל, יוכלו לפנות דרך המזכירות, ולקבל ניתוח מדויק של צריכת המים שלהם ברזולוציה גבוהה (קצב התגובה, תלוי פנאי הנוגעים בדבר).

המערכת מאפשרת לנו גם לנתח את "צריכות הלילה" של הצרכנים. בשלב זה נבדקים רק המקומות בהם המערכת מדווחת על דליפה – ומסקנות והמלצות פעולה מעברות לתושבים. התבוננות בצריכת המים בשעות הלילה המאוחרות במספר ימים עוקבים, מזהה דליפה קבועה אם צריכת המים בשש שעות הלילה המאוחרות ושעות הבוקר המוקדמות.
כאשר הצריכה כל 6 שעות לילה, עולה משך מספר לילות על 60-100 ליטרים, או 10-15 ליטרים לשעה, מתבקשים התושבים לבחון האם אין דודי השמש על הגג, האסלות, מכונות הכביסה, ו/או מדיחי הכילים דולפים. כל אלו מכשירים וציוד אשר נזילה בהם מתנקזת לביוב או לניקוז לעיתים תכופות ללא השארת עקבות.

הודענו בעבר, מערכות חכמות אילו מדייקות את מלא צריכת המים הביתית והציבורית מחד, ומאידך מאפשרות לישוב ולמעוניינים לחסוך במשאב יקר זה, זה גם כלכלי ובעיקר מצווה לאומית.

רק בריאות - הודעת המועצה

תושבים יקרים,

באחד ממוסדות החינוך בעמק יזרעאל, התגלה מקרה של חצבת אצל תלמיד שלא חוסן. ההורים במערכת קיבלו הודעה והנחיות מתאימות ממשרד הבריאות ובית הספר. בית הספר ואגף החינוך במועצה עומדים בקשר עם משרד החינוך ומשרד הבריאות ופועלים על פי כל ההנחיות המקצועיות הנדרשות.

ההנחייה שהתקבלה הינה לחסן את כל הילדים שנמצאו לא מחוסנים או שמנת החיסון שלהם איננה מספקת, כמובן באישור מלא של ההורים. ילדים שהוריהם אינם מוכנים לחסנם, נשלחו לביתם.

בהודעה שהוציא משרד הבריאות להורים נכתב: מחלת החצבת הנה מחלת נגיפית, מאד מדבקת. סימניה הם חום, נזלת, שיעול, דלקת עיניים ופריחה. היא עלולה להיות מחלה קשה עם סיבוכים. ניתן למנוע את המחלה על ידי קבלת חיסון נגד חצבת. בשגרה ילדים מקבלים חיסון נגד חצבת בחיסון משולב (חצבת, חזרת, אדמת ואבעבועות רוח( בגילאי שנה ובעליה לכיתה א' (6 שנים).

· מי שקיבל 2 מנות חיסון נגד חצבת נחשב למחוסן ומוגן נגד המחלה.

· מי שנולד לפני 1957 – נחשב מחוסן.

אנו ממליצים לכל התלמידים והצוות שאינם מחוסנים כנגד המחלה לפי שגרת החיסונים המומלצת בישראל, להתחסן כנגדה, למען בריאות הילדים ובריאות הציבור. אגף החינוך, בית הספר ומשרדי הבריאות והחינוך מטפלים בנושא ביסודיות ובאחריות.

הנהלת חשבונות בישוב
להזכירכם, קבלת קהל ומענה טלפוני של הנהלת חשבונות בימי שלישי בלבד!
בין השעות 8:30-15:30

ניתן להשאיר המחאות בתיבת הדואר הירוקה מחוץ למזכירות - במעטפות סגורות בלבד, אנא הקפידו.
אנו ממליצים לשלם את חשבונות הישוב בהוראת קבע - לחץ כאן
ניתן לפנות בדוא"ל למזכירות / להנהלת חשבונות

לקראת בחירות

ב - 30 באוקטובר יתקיימו הבחירות ברשויות המקומיות, אנו מבקשים להמנע מלהפוך את הפורום היישובי לזירת התמודדות של המועמדים. אנא שימרו על הפורום נקי מפוליטיקה. תודה על שיתוף הפעולה.

למיקום הקלפיות בישובי המועצה לחץ כאן
להלן קישור לדוגמאות פתקי ההצבעה המודפסים שאושרו על ידי מנהלת הבחירות
תזכורת - יום הבחירות הינו יום שבתון ארצי, לכן מסגרות החינוך – גני הילדים וצהרון א-ג – לא יפעלו ביום זה.
אנא היערכו בהתאם.


מרפאה
חודש אוקטובר הוא חודש המודעות הבינלאומי לקידום המאבק בסרטן השד. האמצעי היעיל ביותר נגד סרטן השד הינו הגילוי המוקדם. בדיקת ממוגרפיה הבדיקה היעילה ביותר לאבחון סרטן השד, מומלצת לנשים בגילאים 50-74 אחת לשנתיים, ולנשים בגילאים 40-49 להן קרובת משפחה מדרגה ראשונה שחלתה בסרטן השד - אחת לשנה.

ממשיכים התחסנות נגד שפעת, השנה 2 סוגים או חיסון מומת בזריקה או חיסון חי מוחלש בתרסיס. חיסון חי מוחלש (פלומיסט), חייב להינתן סמוך לרכישתו מבית המרקחת, כלומר במרכזים בהם קיימים במלאי, בסביבה במרכז בריאות הילד במגדל העמק.

תזכורת לגבי סדנה לעזרה ראשונה שתתקיים בתאריך 2.11.18, בין השעות 9-12
בסדנה נלמד איךלהגיש עזרה ראשונה במקרים כמו: פציעות, כוויות, נפילה מגובה, שאיפת גוף זר למערכת הנשימה, עקיצות, הרעלות. הרשמה עד תאריך 25.10.18 במרפאה.

תרגיל בבסיס רמת דוד
החל מיום א' תאריך 21.10.18 ועד ליום ד' תאריך 24.10.18 (כולל) יתקיים תרגיל בבסיס רמת דוד. במהלך התרגיל ישמעו סירנות ופיצוצים ותהיינה המראות ונחיתות רבות.

לוח הודעות ומודעות

לכניסה לחצו על התמונה.

בטחון ובטיחות

לידיעת התושבים - שימו לב!
מספר טלפון חדש לרב"ש - 052-7388135
מספר הטלפון חדש לסייר - 053-2736911


שער בית העלמין
השער לבית העלמין מול בית משפחת גלילי ננעל שוב, זאת בעקבות פירוק חלק מהמחסום אשר הורכב סביב תל שימרון. השער יישאר סגור עד אשר יימצא פתרון לסגירת המכשול לרכב.

המרחב הציבורי שלנו

מתמרקת

יום שישי 16.11.18, יום ניקיון ואיכות הסביבה לתמרת.

בבוקר נשקיע בניקיון המרחב סביב ביתנו (שביל מאחור, כביש מלפנים, עלים ושאר לכלוכים) ובעליה לישובנו.

החל משעה 10:00 תוצג תערוכה "ירוקה" (חשמל, מים, תחבורה ועוד) במרכז המסחרי ובמגרש הספורט.

מוזמנים לעשייה ולתערוכה

רמי גלילי, בשם המרחב הציבורי

פינוי גזם:

מועדי פינוי גזם בחודש אוקטובר:

יום שני 29.10


תזכורת:
בנושאים הנוגעים לגינון וצמחיה, יש לפנות דרך האפליקציה בלבד, תוך פירוט מדוייק של הבעיה והמיקום. אם ניתן, מומלץ גם להוסיף צילום.
ההודעות מגיעות ישירות לאבישי כנען, אשר יחד עם הוועדה קובע את סדרי העדיפויות והטיפול.

תודה על הסבלנות ועל שיתוף הפעולה. 🌿

חיוך לחינוך


קהילה יקרה!

שמי עינב גיגי עטר, נשואה ליוסי ואמא לטום, מתגוררת בישוב הקהילתי גן נר. בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד וקידום נוער והכשרה כמנחת קבוצות. בעבודתי הקודמת ניהלתי את מערכת החינוך החברתי בקיבוץ מגידו.

חינוך בשבילי הוא יצירת מגוון שפות מותאמות, תוך שמירה על מקומו של הילד במרכז גם כאשר הרוב נדרש לבצע שינוי.

אני זוכרת את הרגע הראשון בו התחלתי לעסוק בחינוך. זה היה במפגש שאליו הוא דווקא כן בחר להגיע. ישבנו שם שנינו על ספסל, במשך שעה ארוכה, מבלי להחליף מילה. כשהסתיים המפגש נכנסתי לרכב בתחושת גאווה עצומה. הצלחתי, זו הייתה עבורי תחושת הצלחה.
הבנתי שהתגברתי על חוסר הנוחות שנוצרה בי עקב נורמות ומוסכמות, הצלחתי להבין מה כן היה במפגש - ההגעה עצמה, הנכונות להישאר. שיניתי תפיסה של מדדי הצלחה.

אותו רגע רקם בי את הרצון ליצור שפות שונות, לא להתעקש על דרכים מקובלות, להקשיב גם לשקט ולבנות מתוכו את האמירות החזקות והיציבות ביותר.

אני נרגשת להתחיל לעבוד בקהילתכם וסמוכה ובטוחה שיחד ניצור שפות שונות ומגוונות לצד מערכת חזקה ויציבה.

אני מזמינה כל אחד ואחת מכם, לפנות אליי בכל שאלה ותהייה ומקווה לתת את המענה המיטבי ביותר

בברכת סוף שבוע נעים,

עינב גיגי עטר
מנהלת הגיל הרך

נוער

לעמוד הנוער באתר לחצו כאן

חברה וקהילה


"השבילאים"- מי אנחנו ולמה אנחנו.

לפני כ4 חודשים יצרנו קבוצת מתנדבים ששמה לה כיעד לטפח פינות מוזנחות בישוב.

"למה לא הגננים?", "איך אתם בוחרים איפה לעבוד" וכו' וכו', אלו מקצת מהשאלות שאנו נשאלים ע"י העוברים ושבים.

היות והנושא הוא בנפשי, בחרתי לשתף אתכם בכמה דברים: בחוויה הנהדרת, במי המשתתפים ו-מה אני הייתי רוצה שיקרה. וכמובן- תשובות לשאלות שאנו נשאלים.

להמשך קריאה לחצו כאן

חדש בספריה

גם הספריה שלנו עברה שדרוג נעים 📖 תודה לנטלי, רפי, ישראל ונורית קולקר על הסיוע.

חוגים... חוגים... חוגים....
לחוברת החוגים המלאה לשנת 2018-2019, לחצו כאן

חוג פילאטיס בבוקר
בעקבות בקשות חוזרות לפתיחת חוג פילאטיס בבוקר, נפתחת הרשמה. החוג מתוכנן להתקיים בימי שני ורביעי בין השעות 8:00-9:00.
טכניקת הפילאטיס מתאימה ומומלצת לכל אדם בכל גיל. מאפשרת לשפר את היציבה.שמירה על גמישות וחיזוק שרירים.
לפרטים: סיגל שלזינגר 050-3658893

חדש! חוג קרמיקה למבוגרים
במרכז הקהילתי בימי חמישי ערב ובוקר. לפרטים עיבל שמחה 050-7725778

קורס בערבית מדוברת

נמשכת ההרשמה לקורס בערבית מדוברת בהדרכת ראנין כעבייה. הקורס מיועד למתחילים ובעלי ידע בסיסי. הקורס יתקיים במרכז הקהילתי בימי חמישי.

כמו כן יש אפשרות לקורסים לכל הגילאים: ילדים, נוער ומבוגרים בכל הרמות.
אפשרות לקורסים נוספים: ערבית ספרותית, קריאה וכתיבה.

לפרטים: ראנין כעבייה- 052-747-8498, שושי- 054-444-1626

מועדון חברים

תודה לרון ברק על הסרט המופלא על קוסטה-ריקה.

ביום שני ה-22.10 לא תהיה פעילות בשל האירוע הארכיאולוגי.

ביום שני שלאחריו ה-29.10 תרצה בפנינו ד"ר ורדית שוטן - הלל על אדריכלות צלבנית מעכו ועד יפו.

וב-5.11 "כשתנ"ך פוגש תיאטרון" עם יעל מסנר בחסות המועצה.

12.11-עם איציק גונן "אלסקה"

בשעה 19:45
שמחים להיות אתכם בעונה החדשה, צוות המועדון!


פרלמנט ''ככר הכפר"

תודה ללימור רגב על ההרצאה.

בתאריך 23.10.2018 נארח את ראש המועצה אייל בצר שמתמודד על ראשות המועצה האיזורית עמק יזרעאל. המפגש מתחיל בשעה 10:30 - אנא דייקו.

נשמע על התוכניות שלו,על הקשר עם תמרת ומעורבות המועצה בתהליך ההרחבה .

בתאריך 30.7.2018 לא תתקיים פעילות –בחירות למועצה.

בתאריך 20.11.2018 אנחנו מתכננים טיול לרמלה (פרטים מדויקים בהמשך).

עלויות צפויות: 80 ש"ח אוטובוס והדרכה, כ-60 ש"ח כניסות לאתרים. המעוניינים מתבקשים להירשם בימי שלישי במועדון או לשלוח מסרון לאיזי בסט.

מתכנסים בשעה 10:00 (כיבוד ופיטפוטים)

ההרצאה מתחילה 10:30

כולם מוזמנים למועדון החדש במרכז הקהילתי!!! יהיה מעניין!

מבט לשבת

השבוע במבט לשבת פרשת "לך לך"

מועצה ויישובי הסביבה

תושבים מפרסמים

יעל רון מזמינה: