מכתב מדליה אייל מאלון הגליל מומלץ לקרוא

לימור שמי • 6/10/2018 כניסות

למרות שהמועצה שלנו מאוכלסת בכ-43,000 תושבים, רק לכמחצית מהם יש זכות בחירה. כרגיל, פחות מחמישים אחוזים מגיעים לקלפי. בתמרת, כ-1,250 בעלי זכות בחירה - יש לנו יכולת השפעה גדולה מאוד על תוצאות ההצבעה. אז בואו להצביע - זה יום חופש - והצביעו נכון - לאייל בצר. הוא זה שיסייע לנו לפתח את תמרת.

מכתב לתושבי אלון הגליל מדליה אייל, מועמדת לסגנית ראש המועצה:

תושבי אלון הגליל,
בשנים האחרונות אני מנהלת את מחלקת יישובים במועצה ואת כל הקשר מועצה /יישובים (39 יישובים).
אני עובדת צמוד לאייל בצר ראש המועצה. לאחרונה לקראת הבחירות, פונים אלי אנשים ושואלים אותי על המועצה, ראש המועצה שאלות בנושאים שונים וכו׳...
אני תמיד מופתעת לראות כמה מעט אנשים בקיאים בעובדות, כמה מעט יודעים באמת מה המועצה עושה, על היקפי העשייה האדירים, על גידול המועצה בכ-1000 נפש בשנה ועל איך הגדלנו והרחבנו את השירותים ואת רמתם.
מעטים קוראים את הדיוור שנשלח בכל שבוע ואת הפרוטוקולים של ישיבות מליאה שמכריעות את עתידנו כאן בנושאים שונים.

כשאייל בצר ראש המועצה הגיע לפגישה ביישוב לפני כחודש, כל מי שנכח יכול היה להתרשם מאיש צנוע ערכי וישר, איש שמדבר בגובה העיניים, איש נעים הליכות ובעיקר בקיא בכל פרט ופרט ובכל יישוב ובכל תחום, איש של עשייה ולא של דיבורים וסיסמאות, ראש מועצה שמנוסה בהובלת מהלכים, אהוד בקרב ראשי הרשויות באזור ומוערך בקרב שרי ממשלה!
כל אדם שמגיע להתמודד על תפקיד בהיקף אדיר שכזה כמו ניהול מועצה, מתבקש להציג קו"ח, להציג שנות ניהול וניסיון ניהולי, להגיד מדוע סיים מקומות עבודה קודמים? מה היקפי התקציב שניהל? מה עשה בהתנדבות ומה בשכר ועוד...
האם משהו מכם היה מקבל אדם לעבודה מבלי ששאל שאלות אלה וקיבל תשובות ברורות ?

ועכשיו לעובדות:
• המועצה שלנו מצטיינת כמעט בכל פרמטר אפשרי וזוכה קבועה בפרסים... רק לאחרונה - קיבלנו פרס מחוזי בחינוך, פרס במעורבות חברתית, פרס בקידום עסקים קטנים, פרס בשרות דיגיטלי לתושב, פרס מועצה ירוקה... ועוד ועוד, נכון שתמיד יש במה לשפר ולהשתפר.
• במסגרת תפקידי אני מארחת במועצה בכל שבוע ראשי מועצות ומנהלי מחלקות מכל הארץ שבאים ללמוד מאתנו כי עשייתנו יוצאת למרחוק .
• המועצה זוכה בפרס הניהול התקין 17 שנים ברציפות (דבר נדיר היום במחוזותינו), תקציב המועצה עומד על כ- 320 מליון ₪. (לא כולל תקציב עמותות)

והחשוב מכל:
בפני המועצה שלנו עומדים איומים גדולים כמו: ניסיון של מועצות שכנות לנגוס מאתנו קרקעות (המועצה שלנו גובלת ב 26 רשויות יהודיות וערביות) איום בפני הקמת שדה תעופה שאייל בתבונה מצליח לבלום, הפשיעה החקלאית שפוגעת בחקלאים יום יום ועוד...
יש בפני המועצה גם אתגרים והזדמנויות אדירות שנמצאות בתהליכי עבודה מואצים: תכנית אסטרטגית בחינוך אשר החלה לפני מס חודשים, בניית דיור מוגן לגיל השלישי, הקמת יישובים חדשים, הקמת מרכז חדשנות, פיתוח אשכולות ועוד...
האם ניתן לתת מענה לכל אלה ללא נסיון וכישורים?
כשאין משהו רע ומשמעותי להגיד על ראש מועצה אומרים: "מנומנם", "מבוגר", "עשה את שלו", "קדנציות"... .....
בשלטון המקומי אין חשיבות גדולה יותר מהרציפות השלטונית ובהבנה עמוקה בכל הסוגיות!

ובנימה אישית...
אני מבקשת להודות על האמון שלכם אנשי אלון הגליל בכך שאפשרתם לי להגיש רשימה יחידה למליאה. כשאייל ייבחר לראש מועצה, אתמודד על משרת סגנית ראש המועצה.
תודה מיוחדת לדני דקסטרו שנתן לי את ברכת הדרך ופינה לי את מקומו במליאה. (דני תודה, זה לא מובן מאליו). תודה ליהל כרמי על הצטרפותו לרשימה.
תודה לכל האנשים שרואים אותי בשבילים (בעיקר בצעידות שלי) מפרגנים לי, מאחלים לי בהצלחה ומאמינים בי. זה ממש כיף גדול.
יש במועצה עובדים מצוינים (חלקם גרים כאן בישוב) עובדים קשה ובמרץ כל השנה ושחשוב להם מאוד שתפרגנו לעשייה שלהם ובעיקר לאייל ראש המועצה שמגיע לו לקבל הערכה מהתושבים על הובלה אחראית משופעת בהישגים של העמק שלנו.

בואו לקלפי ב 30/10 להצביע לאייל בצר !

תודה
דליה אייל בן מנשה