נהדר זיו, כל כך פשוט ברור וטבעי ובכל זאת צריך לבקש.... אז הנה מה ולמה (לא אישי חס וחלילה)

דגני אריק • 28/9/2018 כניסות

את יודעת זיו, מקום מוזר המקום הזה- מובילים אותו קשישים על סף או בתוך הפנסיה - קריירה שלישית ורביעית, וחיים בו הרבה צעירים נהדרים ולהם ילדים רבים עוד יותר, תודה לאל הטוב.

ומה יותר ברור מכך שילדים (גם מבוגרים!!!) צריכים גני שעשועים- טובים, נעימים, מעניינים, מוגנים ומרתקים? כאלה שיש בם צל ושמש וצבעים יפים ומשחקים, הרבה משחקים וגירויים. כמו אלה שיש ברחבי כל עיירה, קיבוץ, מושב ומקום החפץ חיים.

אז לא. אצלנו זה לא קורה. כסף תאמרו?  לא לא!!!! כסף הוא רק מפלטו של העצלן- כסף לא חסר כאן ואם חסר אז זה רק מכיוון שמישהו שזה תפקידו לא יודע להזיז עכוזו ולגייסו- יש לא מעט מקורות לכך. שיכחה? מה פתאום הרי אנחנו מזכירים את זה להנהלות השונות ולוועדות נופים טבע וסביבה חזור והזכר. אז ס'חה רגע-שניה-דקה-אחד הרי אנחנו מפתחים כאן בית עלמין, ומטפלים בהשבחת נדל"ן - בית שני שלישי ורביעי באותו מגרש, ואנחנו אפילו מסדרים מגרשי פטאנק!!! כאילו מחר נראה כאן גברים מזדקנים בברט שחור, דוברי צרפתית ומעשני ז'יטאן sans filter במכנסים קצרים וגרביים שמטפסות עד אמצע-הזה-שלהם שיטילו אל הקרקע ברצינות רבה ביצי עופרת גדולות לראות מי יותר קרוב למה. וסוללים כאן שבילים (יפים מאד!!) משם לשם דרך מועדון החברים כי כבר קשה לנו  ללכת ולטפס ולרדת. 

אממ'ה- את הילדים הללו, שאנו מהללים, משבחים, מקלסים ומאדירים בכל חג ואפילו חושפים לכל תמונותיהם העליזות- אנחנו שוכחים עוד ועוד. אלה? שישבו בבית או ישחקו בבקשה פטאנק או ילכו בשביל המזדקן למועדון, או לחילופין יטפסו עד קצה הנשמה לגן פסגה הסואן והעשיר בחמישה וחצי משחקים שניצבים שם כבר 22 שנים וכך גם נראים.

ולמה כל זאת? פשוט- כי אתם (לא אישי זיו...) ההורים שלהם לא משתתפים בהובלת היישוב. אינכם מצויים בפורומים הקובעים. אינכם מנסים להבחר ולהשפיע בוועדות שאינן חינוך ושליטה בגננת ובסייעת. אינכם צועקים חמס על כך שגם שוכרים (מעמד נחות עם ציפיות גבוהות ותקוות נמוכות) ראויים לקבוע מה יקרה וקורה כאן אם דרך ההנהלה או דרך הכיס והחוק. אינכם מעורבים די ונכון ולכן לא מפעילים את המנגנונים שלנו. אתם בעיקר צופים מרחוק בתקווה שמישהו יעשה את העבודה, לא מנסים להצטרף כנציגים למועצה האיזורית כדי לנסות להשפיע (ראו את רשימות המועמדים) זאת ועוד - אתם אפילו ממתינים ש"מישהו" יסדר לכם את ההרחבה בזול ומהר.... פתאים חמודים ונוחים שכאלה.

ולכן מי בכל זאת עושה את העבודה? - חברים יקרים (באמת) הצועדים (או כושלים) מהשישים אל השבעים והלאה.... אנשים טובים, מתנדבים, בעלי רצון- גם יכולת לפעמים... אבל כמה פעמים אפשר להחליף תחתונים וגרביים אחד עם השני ולצפות לאווירה נקייה ורעננה? קומו צעירים בני השלושים וארבעים  וקחו שליטה. קחו את מקומנו המתבגרים (שלא להיות חריף מכך). השתתפו בזכות ולא בחסד בהובלה כדי שיהיה עתיד טוב חי ובועט למקום הזה. ואז יהיו כאן גני משחקים  וגננות שמחזיקות יותר משבוע, וסייעות או יותר טוב -מטפלות שאוהבות ת'ילדים ורצוי בעברית (יש כאלה תאמינו לי, אני מכיר).

מי שרוצה לחפור בור לוקח מעדר או קבלן משנה ומפקח, מי שרוצה להגיע הולך או נוסע ומי שרוצה חיים טובים מתערב בהובלתם.

ולפני שחוטפים לי את המקלדת וחותכים לי ת'אצבעות מטעמי פגיעה בציבור אלמוני עדין נפש אני כבר מצהיר שאין כוונת הפוסט לפגוע באיש, להעליב חס וחלילה ולרפות ידיים, אלא לעורר ישנים שיקומו לשנות. 

 שנה טובה עם הרבה משחקים וגם פטאנק- אני מת על זה. באמת.