טוב שההנהלה לא מגיבה כאן- החיים הם לא טוקבק ותנו להנהלה לנהל

דגני אריק • 27/7/2018 כניסות

הנהלה אינה "השוות של העמק" ולא "משה_חושב_עמוק_על_רינה", אסור לה להתעמת כאן ולטקבק בפורום רק מכיוון שיש כאן החולקים עליה באופן כמעט מתלהם ורוצים מכות חזרה. ידי ההנהלה כבולות בצדק, במיוחד כשמדובר במקרה חד ורגיש כמו החלפת עובד תמרת שהוא תושב תמרת, באחר. לא רק צנעת הפרט כובלת ידיה, גם הקוד האתי-חברתי שלנו מונע בעדה לפרט פה למה בדיוק החליטה מה שהחליטה, גם אם טעתה. זכותם של כל המתאגרפים כאן לשגר אגרוף לפרצופה של הנהלה אם זה מסדר להם ת'מצברוח לשבת אבל את הקיק של לחטוף בחזרה תצטרכו, למזלנו, לחפש במקום אחר. אתם רוצים? תרביצו אבל אל תבקשו שירביצו חזרה פה בזירה. 

גם אני אהבתי את תיפקודו של צביקה ברמה האישית, את הענותו המיידית ואת הרגשת הבטחון שהקנה כאן. גם אני מרגיש אי נוחות מלכתו אבל, ברמה המקצועית והנדרש מתפקיד כזה כעת- אין לי שום יכולת ויומרה לקבוע אלא אם החלטתי להיכנס לעובי הקורה הזו ולבדוק אותה- רוב מכריע של היועצים כאן והדורשים לפעול כרצונם, לא נכנסו אפילו לעובי הדף... . חובה עלינו לתת גיבוי להנהלה נבחרת כל עוד צעדיה לגיטימיים והחלטותיה סבירות מבחינת אופן לקיחתן, את הטעות, אם היתה, נשאיר לחשבון בבחירות הבאות (מי קופץ להיבחר ראשון?)

ומעבר לנפיחות הקולניות- מי שרוצה גם לשנות מהותית, מי שחושב שההנהלה היא חבורה של לא יוצלחים, שיקום וישנה בתוך ההנהלה ולא יספר לה מבחוץ איך לנהל. בבחירות האחרונות לא ראינו תור של בעלי ענין באים ומתחננים שרק יתנו להם לנהל את היישוב. לא ראינו כי רוב המתלוננים מעולם לא ישבו בתפקיד הזה על שלל הקשיים החברתיים שלו. הביקורת בסדר גמור אבל לנסות לשנות תהליכים והחלטות אופרטיביות מכאן- בעייתי למרות שפופוליזם הפך ראוי במקומותינו וחוכמת המונים היא תרבות נערצת שבה כל שוטה מלך כי השוטה שלידו מחזיק את ידו. אם נראה למי מאתנו שהמעשה חמור עד כדי בלתי נסבל אני מציע, טרם ירי צלפים ועפיפונים ווקליים, לגשת ולבדוק היטב, יש חברי הנהלה שיודעים מה ולמה- אפשר לשאול, יש פרוטוקלים (גם אם לא מפורסמים כאן הם נגישים במזכירות), יש וועדת ביקורת- פנו אליה שתבדוק ותוודא שהדבר נעשה כשורה, אבל תכל'ס צריך לתת להנהלה לנהל. במיוחד להנהלה הזו הלוקה לדעתי בשטף יתר של דמוקרטיה ושיתופיות של הציבור- חולשת ניהול שגורמת לנו נזקים מעת לעת.

שבת שלום

הודעות בנושא זה