שחיקה בשירותי "בן בטחון" בתמרת

צימרמן יעקב • 8/1/2019 כניסות

מכתב זה מופנה לכל תושבי תמרת המנויים של חברת השמירה "בן בטחון" ומשלמים לה תשלום חודשי עבור שירותי מוקד ושמירה (חפצתי להפנות את המכתב ישירות רק למינויים של בן ביטחון בתמרת אך מסתבר שאין רשימה כזו במזכירות ולכן אני נאלץ לפנות בפורום הכללי).

אני מבקש במכתב זה לטעון ש"בן בטחון" הרעה, לעניות דעתי, את התנאים שלהם כלפי המנויים שלה בתמרת, לא הודיעה על כך כנדרש ללקוחות ולא הוזילה את השירות בהתאם.

לאור זאת, אני סבור שאנו, כ"קבוצת קנייה" גדולה למדיי (כך אני מניח) יכולים ללחוץ על "בן בטחון" להציג בפנינו חוזה חדש ותעריפים מעודכנים (או להיפרד מהם כידידים ולהתקשר כקבוצה לחברת שמירה אחרת).

להלן העובדות המוכרות לי (אשמח לכל תיקון והערה):

  1. במשך שנים החזיקה "בן בטחון" סייר בתמרת 24/7.
  2. החל ממאי 18 הופסקו שירותי הסיור של "בן בטחון" בתמרת במהלך היום והתקיימו רק בלילה, בין השעות 22:00 ועד 6:00. לא קיבלנו על כך כל הודעה מ"בן בטחון".
  3. על פי "בן בטחון" הם המשיכו להעניק שירותי סיור, אך הסייר לא היה בתמרת אלא בישובים אחרים בסביבה (נופית? שמשית?... אינני יודע על כך בוודאות). לאור זאת, בעת הפעלת אזעקה בבית, הסייר עשוי/עלול להגיע לבתים שלנו אחרי 20-30 דק' ולא תוך דקות ספורות, כפי שהיה במהלך השנים.
  4. החל מינואר 19 מערך השירותים של "בן בטחון", יפחת, לטעמי, באופן עוד יותר משמעותי. החל ממועד זה הסיורים בלילה יעשו ע"י תמרת, תוך תשלום נוסף שלנו למיסי תמרת. משמע, כאשר האזעקה תופעל אצלנו בבית, המוקד יקבל על כך התראה וככל הנראה יפנה לסייר של תמרת וזה יגיע לביתנו לבדוק האם הכל תקין. יש להניח שהסייר של "בן בטחון", שמסתובב אי שם באזור, לא יגיע כלל לתמרת בשעות אלו (ובמהלך היום, ממילא לא נמצא סייר ביישוב).
  5. פניתי סביב כל זאת להנהלת "בן בטחון" כדי לקבל הבהרות מדוע לא יידעו אותנו על שינויים אלו וכדי להבין האם עלות השירותים תישאר בעינה, על אף שרמת השירותים ירדה פלאים, לעניות דעתי. קיבלתי תשובה בלתי מספקת המציינת שהם לא היו צריכים להודיע דבר לנו וכי העלות שתיגבה על ידי "בן בטחון" לא תיקטן!

לסיכום: זה 8 חודשים שאין סייר במשך היום מטעם "בן בטחון" בתמרת אך הדבר לא נמסר לנו, הלקוחות. החל מתחילת שנה זו (ינואר 18) יעבוד בתמרת סייר מטעם היישוב, עליו נשלם באופן נפרד (דרך מיסי האגודה, כמו כלל חברי תמרת). "בן בטחון" אינם מתכוונים להוזיל את השירות.

בחרתי לפנות לכל המנויים של "בן בטחון" ביישוב, שאני סבור שהינם רבים, כדי שנשמש "קבוצת קנייה" שיש לה יכולת השפעה על גוף זה. כאמור, לצערי הרב, לא קיבלתי מענה ראוי לפניותיי האישיות בנושא זה ל"בן בטחון".

אשמח להתייחסותכם ולקבלת החלטות משותפות בנדון. כמובן שכל איש מאיתנו רשאי לעשות על פי מיטב הבנתו אך נראה שנכון שנשתמש ב"יחד הקבוצתי" שלנו.

אני מציע לכל מי שמעוניין, ליצור עימי קשר במייל zimi@piram.co.il. או אז ארכז קבוצת מייל וננסה לקבל החלטות יחדיו.

 

תודה.

צימי (יעקב צימרמן)

הודעות בנושא זה