הואדי מתחת לרחוב הדס

בר-אילן דבורה ורדית • 4/10/2017 כניסות

מאד מיותר ומצער הנזק הבלתי הפיך שנעשה בואדי מתחת לרחוב הדס. עוד יותר מצער שהנהלת תימרת שיתפה עם זה פעולה ומתהדרת בכך ששום חצב לא נפגע.

יש עוד כמה פרטים של צומח שהיו קיימים ונפגעו עד מאד מעבודת השופל המיותרת-רוחב דרך של 8 מ', גיזום עצים עמוק מדי , הרס סלעים שלא יכול להשתקם, ובעיקר- למה? דרכי אש  הן לא רלוונטיות יותר. היער בכרמל היה מלא בדרכי אש וזה לא עזר בשריפה. בסוף הפעילו מסוקים.

גרה ביישוב האחראית על בטיחות סביבה ואש באוניברסיטת חיפה. היא ניסתה לדבר עם ההנהלה, להסביר להם את המעשה המיותר, ללא הועיל.

העצוב הוא שההנהלה הנוכחית  אינה הנהלה סביבתנית. היא דאגה לפטר את ועדת נוף, את ועדת המרחב הציבורי ועכשיו, גם את הגנן שנבחר ע"י ההנהלה הקודמת מתוך רצון לקדם טיפוח נכון ביישוב-חורש.

הדרך להמנע משריפות היא רעייה. רעיית כבשים. ניסינו לשדך להנהלה רועים מבית זרזיר. כל מה שהם ביקשו זה אספקת מים לכבשים שהם ישאו בהוצאותיה. זה לא צלח. הם ברחו מפאת גסות הרוח של חבר הנהלה שטיפל בנושא.

אז מי נשאר? מי בהנהלה אחראי על הסביבה? מי בהנהלה  עם הכישורים המתאימים לכך?

אני חוזרת על מה שכתבתי- היער הוא הנכס שלנו.  בגללו אנחנו גרים כאן.

הנהלת תימרת עסוקה בהרחבה, שגם היא חומסת קטעים מן היער שניתן היה למצוא להם תחליפים פחות מזיקים, ואין בקרה למעשיה. ועדת ביקורת עוסקת רק בחוקיות המהלכים ולא בתוכנם. ובואדי לא באתיקה ומוסר.(מנסיונותי בפניות  קודמות).

אני מזמינה אתכם,  האנשים שסביבה חשובה להם, להתעורר. 

ברגעים אלו הגיזום המיותר בחורש ממשיך, וההנהלה שולחת מסרי הרגעה לא ענייניים. בעיקר- מי כאן שומר היער? למי באמת איכפת?